Knihovna Řepy

Foto - Místní knihovna v Praze Řepích

 

Místní knihovna v Praze Řepích se nachází v moderních prostorách Kulturního centra Průhon a nabízí literaturu nejen pro dospělé, ale i pro děti. Nabídka knih se skládá především z beletrie, ale najdete tu i naučnou literaturu a výběr z denního tisku a časopisů. V knihovně můžete využít informační kiosek s klávesnicí, připojením k internetu a online katalogu knihovny (vyhledávání dokumentů a prodlužování výpůjček). Řepská knihovna také nabízí možnost vracení knih přes návratový box - Bibliobox (více níže).

 

                                                                                                                                              

 

 

V knihovně máme nové knihy! Jaké? Jejich výpis najdete v online katalogu: https://raks.mlp.cz/library/repy/news 
 
 

Do online katalogu vstoupíte vyhledáním názvu knihy, jména autora apod. zde:

 

 

 

Online katalog

V online katalogu můžete zjistit, jaké knihy se v danou chvíli nachází regálech knihovny a které jsou naopak půjčené. Pokud má vámi požadovaný knižní titul zrovna vypůjčený někdo jiný, můžete si jej zarezervovat. Zároveň se můžete přihlásit do svého čtenářského konta. Zde uvidíte aktuální výpis půjčených knih, u kterých je možné jednoduše prodloužit výpůjční dobu. Díky online katalogu tak odpadá nutnost prodlužování výpůjček prostřednictvím telefonu nebo emailu.

 

Bibliobox - vracejte knihy jednoduše!

Po přečtení můžete vracet knihy do návratového boxu Biblioboxu před knihovnou/KC Průhon. Bibliobox je pro vás otevřený 24 hodin denně. Knihy vhoďte do uzavřeného boxu a my se postaráme o vrácení. Box najdete vedle prosklené stěny knihovny. Více informací se dočtete níže.

 

Meziknihovní výpůjční služby (MVS)
Od května 2020 je služba za MVS zpoplatněna částkou 70 Kč/kniha (svazek). Poplatek je určen pro Městskou knihovnu a zahrnuje manipulační a přepravní poplatek za meziknihovní výpůjčku jednoho svazku.

 

                                                                                                                                               

 

 

Registrace

Registrace probíhá osobně v naší knihovně. Při registraci budete vyzvání k předložení průkazu totožnosti a k úhradě členského příspěvku. Poté vám bude vystaven samostatný čtenářský průkaz, popř. můžete místo něj využít jednu ze svých čipových karet, jako je například ISIC nebo Opencard/Lítačka.
Knihovna není součástí sítě Městské knihovny v Praze, ale spolupracuje s ní - můžete jejich knihy vracet, či si je přes nás zapůjčit. Registrovat se je potřeba i u nás v Místní knihovně v Praze Řepích.

 

Roční registrace

Dospělí 100 Kč
Děti (do 15-ti let) 50 Kč


Půjčování knih

Čtenář si může najednou vypůjčit maximálně 10 knih. Knihy půjčujeme vždy na 1 měsíc. V případě, že nestíháte knihu přečíst nebo ji z jiného důvodu nestíháte vrátit v daném termínu, rádi vám ji prodloužíme, pokud na titul není rezervace. Stačí zavolat nebo napsat email. Prodloužení výpůjčky knihy je možné maximálně 2x. Za pozdní vrácení knihy účtujeme poplatek ve výši 5 Kč/den. Prodloužení knih je možné osobně na pobočce, online přes katalog, nebo přes email knihovna@pruhon.cz, nebo na telefonicky 601 324 852.

 

Spolupráce s Městskou knihovnou v Praze

Řepská knihovna disponuje knihami z fondu Městské knihovny v Praze. Tyto knihy, které poznáte podle speciálních čárových kódů a polepů na hřbetech, můžete po zapůjčení vracet i na pobočkách MKP. Stejně tak knihy z Městské knihovny je možné vracet i zde.

 

Další služby

Knihovna zároveň slouží jako recepce KC Průhon, kde jsou návštěvníkům poskytovány informace o činnosti kulturního centra a další služby:

 

- Rezervace a prodej vstupenek (poskytujeme slevy pro studenty a seniory)

- Posezení v příjemném klidném prostředí

- Platit můžete hotově i kartou (vzhledem k současné situaci týkající se koronaviru preferujeme bezhotovostní platby)

 

Ke stažení

 


OTEVÍRACÍ DOBA KNIHOVNY (RECEPCE)*

Pondělí

09:00 – 19:00

Úterý

13:00 – 19:00

Středa

09:00 – 19:00

Čtvrtek

13:00 – 19:00

Pátek

09:00 – 17:00

Sobota

09:00 – 13:00

Neděle

zavřeno

 

* Státní svátky - budova KC Průhon uzavřena.

 

 

 Sledujte knihovnu na facebooku!

 

                                                                                                                                               

 

 

 

BIBLIOBOX ŘEPSKÉ KNIHOVNY

 

  • Co je Bibliobox?

Bibliobox je návratový box na knihy, který je přístupný 24 hod/denně a je určený pro návrat vypůjčených knih z Místní knihovny v Řepích a Městské knihovny v Praze. Knihu, kterou jste nestihli vrátit v běžné otevírací době, můžete vložit do Biblioboxu umístěného před KC Průhon a Místní knihovnou Řepy.

 

  • Jak funguje?

Je to snadné. Pokud chcete vrátit knihu, jednoduše ji hřbetem napřed vhoďte do boxu. Mechanismus boxu zabezpečuje, aby knihy nepadaly z velké výšky a dopad byl maximálně šetrný.

 

  • Kdy budou knihy vráceny?

Ze čtenářského konta vám budou knihy odepsány následující otevírací den knihovny. Sankční poplatky za případné zpoždění vrácených knih vám budou připsány na vaše čtenářské konto a uhradíte je při další osobní návštěvě knihovny. (Pokud chcete předejít poplatkům za zpozdné, nevracejte knihy do Biblioboxu poslední výpůjční den.)
 

 

  • Co můžu a nemůžu vracet prostřednictvím Biblioboxu?

Do Biblioboxu můžete vhodit knihy a časopisy vypůjčené z Místní knihovny v Řepích a Městské knihovny v Praze.

Do Biblioboxu nelze vracet z technických důvodů knihy půjčené prostřednictvím MVS (meziknihovní výpůjční služby) - ty se vrací pouze při osobní návštěvě knihovny. Stejně tak do boxu nepatří zapůjčené CD. Do Biblioboxu nevhazujte ani jiné předměty než výše uvedené.

 

V případě dotazů ohledně Biblioboxu se obraťte na email knihovna@pruhon.cz nebo se nás zeptejte při příští návštěvě knihovny. Doufáme, že Vám bude dělat Bibliobox radost! :)

 

Kalendář akcí

Odběr programu e-mailem