Řepské setkání pěveckých sborů

Kategorie: Pro dospělé, Místo: KC Průhon
Datum konání 19.Leden 2019 18:30
Kategorie Pro dospělé
Místo konání KC Průhon
Vstupné Zdarma Rezervovat
Na jednom pódiu vystoupí Řepský sousedský sbor, Carmina Nova a Komorní sbor Entropie.

Řepský sousedský sbor vznikl v roce 2016 z iniciativy Roberta Musila. Vedením sboru se ujali Pavel a Tomáš Rabasovi. V současné době má sbor přes 20 členů a pravidelně veřejně vystupuje. Autoři skladeb: Adam Michna, William Boyce, Ch. C. Saint- Saëns, Vera Matson.

Komorní smíšený sbor Carmina Nova vznikl v r.2000 oddělením od sboru Carmina Vocum. Zázemí sboru poskytuje římskokatolická farnost kostela sv. Ignáce v Praze na Karlově náměstí. Repertoár sboru obsahuje hudbu duchovní, historickou, lidovou, současných autorů i sborové úpravy moderní hudby. Od roku 2004 vede sbor Lucie Hřebíková. Autoři skladeb: Zdeněk Lukáš, skupina ABBA, Eugen Suchoň, Pekka Kostiainen, Miroslav Hroněk, Herbert Posedu, Edwin Hawkins.

Komorní sbor Entropie – to není jen smíšený sbor. Entropie je životní styl. Pro ten se v současné době rozhodlo 20 dospělých a rozumných jedinců. Nutno dodat, že se nejedná o sektu, nýbrž o studentský spolek Univerzity Karlovy – Alma Mater velké většiny sboru. Je plný nadějných mladých lidí, kteří jsou nadšeni hudbou a nejvíce pak společnou. Připravují koncerty, vymýšlejí projekty, přidružují se k cizím projektům a to bez jakýchkoli ostychů. Také sdílí zájem o sport, výrobu kvalitní kávy a společenský tanec. Na koncertu zazní mimo jiné madrigaly Lucy Marenzia, Kryštofa Haranta a vlastní aranže členů sboru. Sbormistrem je Matouš Pavlis.

Místo konání: Společenský sál KC Průhon.

Vstupné dobrovolné.

Kalendář akcí

Odběr programu e-mailem